Опис Кумін / Зіра насіння (цілісна)
У кожної нації є свої улюблені спеції і прянощі. У Болгарії перець використовують у багатьох стравах[, недивно, що солодкий перець іноді називають болгарським. Грузини люблять приправляти м'ясо і овочі - хмелі сунели. А в Азії жоден плов не обходиться без пряної рослини — зіры.
Смак зіри віддалено нагадує кріп, але з менш вираженим ароматом. Під час термічної обробки зіра додає пряний аромат, який не сплутаєш з ароматом інших прянощів.
Зіра застосування в кулінарії (стравах)
Незважаючи на запах, зіра дуже популярна, вона покращує смак м'яса, особливо баранини. Саме тому її часто додають в маринад для шашлику, звичайно, з урахуванням національних традицій і смакових переваг. Зіра популярна в Афганістані, Ірані, Індії, а також в Таджикистані та Узбекистані. Наприклад, під час маринування кебабов в Таджикистані і цибулі вони використовують насіння зіри. А для шашликів в стилі Коканда (узбецька кухня), бруньок з баранини і маринованої печінки з бараниною, використовують подрібнену зіру з чорним перцем і сіллю.
До речі, подрібнений порошок зіра має друге ім'я — кмин і багато хто їх плутає. Кмин додають в м'ясні страви, особливо під час смаження, тому що усе насіння зиры згорає, що призводить до різкого неприємного смаку. Як і в таджицькій кухні, а також в узбецькому м'ясі для ковбас, а також в цибулі і часнику, треба використати зіру. Зіра часто додається у страви з рису, це може бути як гострий рис з індійської кухні, так і узбецький м'ясний плов.
Зіра в індійській кухні
Зіра займає особливе місце в індійській кухні. Це частина знаменитої пікантної суміші Гарам Масала, до неї додаються кардамон, коріандр, гвоздика, перець, кориця і зіра. Ці спеції злегка обсмажують на сковороді без олії, а потім змізерніють подрібнюють в кофемолці. Ця суміш використовується для додавання пряного аромату в супи з гороху і інших бобових, в овочеві страви, соуси і для випічки. Зіра є важливим компонентом пряного каррі, вона може містити до тридцяти різних трав і насіння. Найвідоміші з них — коріандр, гірчиця, перець чили, пажитник, мускатний горіх, м'ята. Вони також, як в гарам масале, смажаться спочатку на сковороді без олії, а потім подрібнюються в кофемолці. Каррі підходить до м'ясних, рибних, овочевих страв, а також до рису.
Зіра властивості і користь
Корисні властивості зіри цінувалися ще в Древній Греції і Древньому Римі, де вона застосовувався і як ароматичне доповнення до їжі, і як ефективний лікувальний засіб. Зіра дійсно має цілий ряд профілактичних і лікувальних властивостей. Було встановлено, що прянощі покращують травлення і обмін речовин (видалення шкідливих речовин різними системами організму). Тим, хто страждає захворюваннями дихальних шляхів і кровообігу, також рекомендується додавати цю прекрасну рослину в їжу.
Відвар зіри рекомендується для профілактики метеоризму у немовлят. Зіра містить багато вітамінів (Е, З, А, V6, V2) і мінеральних речовин (калій, кальцій, цинк, селен, залізо і інші). Не рекомендується використати цю спецію людям, що страждають виразковою хворобою.
Фахівці радять не зберігати насіння зіри впродовж тривалого часу, а мелена зіра в домашніх умовах не зберігається більше 1 місяця, оскільки набуває затхлого запаху.
Протипоказання
Через відсутність відповідних тестів в цьому напрямі вагітним жінкам і годуючим матерям не рекомендується.
Як зберігати зіру?
Зберігати в недоступному для дітей місці в запечатаних упаковках, захищати від світла і вологи.
Ціна зіри на сайті актуальна. Ви можете купити зіру з доставкою у будь-яке місто України, для цього, залиште замовлення на сайті або подзвоніть нам, для замовлення в телефонному режимі.