Опис Ягоди ялівцю
Ялівець - вид вічнозелені хвойні кущі з сімейства кипарисових, що характеризується високою стійкістю до несприятливих кліматичних і грунтових умов, а також легкістю у вирощування.
Ягоди ялівцю - це одна з найчастіше використовуваних прянощів, яка дозволяє насолоджуватися дивовижним лісовим запахом на кухні, а також смолянистим, солодко гіркуватим смаком. Період дозрівання, ягід ялівцю, складає два роки, спочатку ягоди зелені, потім стають злегка синіми і, нарешті, набули темно-пурпурного, майже чорного з блакитнуватим нальотом кольору. Збирають їх пізньої осені, переважно після перших заморозків, і потім дуже повільно сушать при температурі не вище 40° С.
Ялівцеві ягоди мають багато переваг. Це спеція, не лише корисна, але і надзвичайно смачна.
Ягоди ялівцю застосування в кулінарії (блюдах)
Плоди ялівцю широко використовуються у кулінарному світі. Вони характеризуються дуже м'яким, злегка гірким і пряним смаком з хвойним ароматом. Завдяки своїм травним властивостям вони використовуються як доповнення до важко засвоюваної їжі.
Ялівцеві ягоди чудово підходять в якості інгредієнта для соусів, маринадів і солінь, надають неймовірного смаку тушкованому м'ясу і супам зі свіжої капусти. Подрібнені ягоди можна додавати в ковбаси і піроги. Також, плоди ялівцю, використовуються для приготування настоянок, сиропів, вина.
Ягоди ялівцю добре поєднуються з такими травами, як чебрець, духмяний перець орегано і майоран.
Лікувальні властивості ягід ялівцю
Плід ялівцю був відомий своїми цілющими властивостями в древні часи. Плодам ялівцю приписує цілий ряд різних цілющих властивостей. Ефірні олії$##$, що містяться в них;nbsp;, органічні кислоти, смолянисті і воскові речовини, терпиновый спирт, мінеральні солі і біоелементи, надають ягодам сечогінну і бактерицидну дію. Тому вони чудово підходять для боротьби з різними інфекціями сечовивідних шляхів. Настій з плодів ялівцю також чинить зігріваючу дію, тому його рекомендують при застуді. Крім того, плоди ялівцю роблять благотворний вплив на травну систему - він прискорює вироблення шлункового соку і жовчі. Мазі з додаванням ялівцевої олії ефективно зігрівають шкіру і приносять полегшення при ревматичних захворюваннях.
Ялівець ягоди - протипоказання
Через відсутність відповідних тестів в цьому напрямі вагітним жінкам і годуючим матерям не рекомендується. Протипоказані людям з важкими захворюваннями нирок і печінки, а також при гострому запаленні травного тракту.
Як зберігати ягоди ялівцю?
Зберігати в недоступному для дітей місці в запечатаних упаковках, захищати від світла і вологи.
Ціна на ягоди ялівцю на сайті актуальна. Ви можете можевельник купити з доставкою у будь-яке місто України, для цього, залиште замовлення на сайті або подзвоніть нам, для замовлення в телефонному режимі.