Опис Чебрець
Чебрець - це невеликі кущі з сімейства Яснотковые з Південної Європи. Спочатку чебрець походить з Середземномор'я. Нині він вирощується у всьому світі і використовується як пряна і лікарська рослина в гастрономії, а також в різних галузях промисловості, включаючи косметичну і фармацевтичну.
Чебрець містить ефірну олію (до 5состоит з тимолу), флавоноїди, дубильні речовини, вітамін С, поліфеноли (серед інших, хлорогенова кислота), сапоніни і мінеральні солі, у тому числі велика кількість літію.
Чебрець характеризується пряним, злегка гірким смаком, що нагадує смак камфори і гвоздики. Вміст ефірної олії в прянощах залежить від походження, клімату, терміну збору і зберігання.
Чебрець застосування в кулінарії (блюдах)
Сушений чебрець надає блюдам інтенсивний, пряний аромат. Він, в основному, використовується в середземноморській кухні в якості компонента м'ясних блюд з баранини, оленини, кролика і птаха, а також паштетів, супів і ковбас. Підходить до печінки, рибних блюд і грибів. Їм можна приправити соуси і сир, а також сир. Прекрасно поєднується з квасолею і картоплею, а досвідчені гурмани додають його в мариновані огірки і оливки. Відмітимо, що чебрець погано поєднується з майораном (чебрець краще підходить до цибулі, часнику, петрушки і лаврового листа).
Чебрець корисні властивості
Найчастіше, чебрець використовують для лікування захворювань порожнини рота і дихальної системи - ця трава віками використовувалася як відхаркувальне і заспокійливе запалення горла засіб. Він розслабляє гладку мускулатуру стравоходу, стимулюючи функцію епітелію верхніх дихальних шляхів, завдяки чому полегшує відкашлювання слизу в легенях і полегшує дихання. В той же час, він має сильні антибактеріальні, противірусні, протигрибкові і загальні дезинфікуючі властивості, завдяки чому підтримує імунну систему у боротьбі з патогенними мікроорганізмами.
Крім того, трава чебрецю благотворно впливає на травну систему. Допомагає при розладі шлунку і його неприємних наслідках : діареї, а також запаленнях і інфекціях травної системи, викликаних бактерійними, грибковими або паразитарними захворюваннями. Настій чебрецю рекомендується в якості антибактеріального засобу для полоскання рота. У невеликих кількостях він чинить поновлюючу дію, тому його рекомендують людям при розумових навантаженнях, втомі, проблемах з концентрацією. Він бореться з сонливістю і додає енергію, тому може споживатися, наприклад, водіями до або під час тривалої подорожі.
Протипоказання
Через відсутність відповідних досліджень в цьому напрямі вагітним жінкам і годуючим матерям, а також дітям молодше 12 років не рекомендується. Під час використання можуть виникнути алергічні реакції, включаючи шкірні реакції (наприклад, висип), набряк особи, рота, стравоходу, задишка, анафілактичний шок і шлунково-кишкові симптоми (біль в животі, нудота, блювота). Якщо у вас є які-небудь тривожні симптоми, негайно зв'яжіться з лікарем.
Як зберігати чебрець?
Зберігати в недоступному для дітей місці в запечатаних упаковках, захищати від світла і вологи.
Ціна на чебрець на сайті актуальна. Ви можете купити чебрець з доставкою у будь-яке місто України, для цього, залиште замовлення на сайті або подзвоніть нам, для замовлення в телефонному режимі.