Опис Майоран сушений
Майоран в перекладі з арабської мови означає "незрівнянний". Безперечно ця спеція не має собі рівних, як з точки зору смаку, так і корисних властивостей. Будь-хто, хто вже спробував майоран, знає, що це незамінне доповнення до усіх страв! Аромат майорану настільки відмітний, що його важко сплутати з іншими травами.
У нашому кліматі майоран — однорічна рослина, а в районі Середземного моря — багаторічні кущі сімейства яснострумових. У дикій природі він росте тільки на Кіпрі і в Туреччині, але його вирощують у всьому світі як популярну пряну і цілющу рослину. Для гастрономічних і лікувальних цілей використовується висушене листя, зібране безпосередньо перед або під час періоду цвітіння. Майоран часто плутають з орегано.
Майоран застосування в кулінарії (стравах)
Майоран — це одна з найчастіше використовуваних спецій в Європі, що входить до складу класичних сумішей трав. У більшості регіонів його використовують для приправи ковбасних виробів (особливо в Німеччині), паштетів (США), баранини і свинини. Також, майораном приправляють м'ясні соуси і маринади. Він добре підходить до риби і молюсків.
Майоран варто додавати в картоплю і страви на основі бобових. У таких стравах, як кислий житній суп з білою ковбасою, гороховий суп або запечені боби, майоран незамінний. Ми також знайдемо його в списку спецій в рецептах страв на грилі, рагу і страв з додаванням перцю чіли, цибулі або часнику. Італійці активно його використовують навіть під час готування піци або традиційного томатного соусу, а в арабській кухні, майоран додають до баранини і баклажанів.
Майоран — корисні властивості
Майоран використовувався з давніх часів. Тоді він служив не лише як прянощі, але і як ліки від багатьох захворювань: його використали при набряках шкіри, респіраторних захворюваннях, каменях в нирках, отруєннях і навіть судомах. Нині, ми продовжуємо використати майоран в якості підтримувального лікування травами, але у меншій мірі. Рослина полегшує кашель, болі в животі, кольки і розлади шлунку.
Майоран містить білки, жири, вуглеводи, клітковину, цукру, вітаміни (A, B, B1, B2, B3, B6 і B9, C, E, K, P) і мінерали (цинк, фосфор, магній, калій, натрій, кальцій і залізо). Він знайшов своє застосування в медицині, в основному завдяки ефірним оліям, танінам і протизапальним терпенам.
Трава має відхаркувальні властивості, тому допомагає подавити вологий кашель. Мазь на основі майорану — це добре відомий метод зняття неприємних відчуттів при застуді.
Майоран і орегано — різниця
У кулінарній і трав'яній промисловості в першу чергу використовуються свіжий або сушений майоран. Майоран походить з сімейства яснотковые, з того ж, в яке також входить орегано. Ці рослини дуже часто плутають одина з однною: обоє мають маленьке яскраво-зелене листя з рівними краями, які після висихання і фрагментації виглядають дуже схоже. Але краще всього їх різницю видно в період цвітіння: майоран випускає світліші, блідо-рожеві квіти, тоді як квіти орегано (материнки) мають інтенсивніший, від яскраво-рожевого до фіолетового, забарвленням.
Протипоказання
Через відсутність відповідних тестів в цьому напрямі вагітним жінкам і годуючим матерям не рекомендується.
Як зберігати майоран?
Зберігати в недоступному для дітей місці в запечатаних упаковках, захищати від світла і вологи.
Ціна на сушений майоран на сайті актуальна. Ви можете купити майоран з доставкою у будь-яке місто України, для цього, залиште замовлення на сайті або подзвоніть нам, для замовлення в телефонному режимі.