Опис Паприка червона різана
Якщо ви в пошуку нових гастрономічних відчуттів - звернете увагу на паприку червону різану. Ця спеція, не маючи яскраво вираженого аромату, надасть блюдам приємну солодкість і збалансовану глибину смаку. Це той випадок, коли приправа стане вашим "секретним інгредієнтом", так що приготуйтеся ділитися рецептами;).
Як і де росте?
Батьківщина червоного перцю і паприки зокрема - Південна Америка. Її також вирощують в країнах з субтропічним кліматом: Туреччині, Іспанії, США і Угорщині. У останній паприка перетворилася буквально на культ.
Спочатку, зібраний урожай впродовж трьох місяців сушився за допомогою диму, потім підкопчені плоди перемелювали в порошок. Пізніше перець стали сушити на сонці, а сьогодні використовують спеціальні вентилятори, які значно прискорюють процес виробництва червоної паприки.
У Європу прянощі потрапили завдяки Колумбу. Мелений червоний перець вважався приправою для багачів і королівських осіб. Прості люди не могли собі його дозволити, тому замінювали доступнішою паприкою.
Існує декілька сортів паприки : від ніжної до гострої. Її жгучість залежить від кількості насіння і насінних перегородок. На сьогодні в Європі вирощують 8 видів паприки :
- благородна солодка - найпопулярніший сорт. Має легку солодкість і невелику гостроту;
- делікатесна - практично не гостра;
- напівсолодка - середньої гостроти, з високим вмістом цукру;
- спеціальна - також містить високий відсоток цукру, має м'який смак;
- рожева - з середньою гостротою і насиченим ароматом;
- ніжна - має м'який смак, негостра;
- гостра - дуже пекуча;
- дурманна - має наркотичний ефект (досі не заборонена в Угорщині).
Корисні властивості паприки
Чи знаєте ви, що паприка - лауреат Нобелівської премії? Не буквально, звичайно, але вона допомогла відомому вченому Альберту Сент Дьердьи вчинити наукове відкриття, удостоєне цієї почесної нагороди. Так з'ясувалося, що в паприці - величезний вміст вітаміну С, кількість якого перевищує аналогічний показник в лимоні і смородині!
Окрім цього, паприка позитивно впливає на процеси травлення, прискорює метаболізм, ефективно бореться із стресами, покращує кровообіг і апетит. Використовують її і як засіб для схуднення.
Звертаємо увагу, що від вживання паприки варто утриматися при загостренні хронічних захворювань органів ШКТ, печінки і бруньок.
Паприка червона різана, де застосувати в кулінарії?
Частенько, в кулінарії, паприка використовується в меленому виді, але ті, хто вже встиг спробувати її в різаному варіанті, стають її справжніми фанатами.
Паприка червона різана - це універсальна приправа. Вона гармонійно "звучить" в усіх блюдах з м'яса, птаха і риби; у рагу, кашах, соусах; прекрасно доповнює смак яєць, квасолі, картоплі, капусти і томатів.
Паприка - основа угорської кухні. Тому почати свої кулінарні експерименти радимо з гуляша, курячого паприкаша, лечо або халасле (угорської юшки).
Додають цю спецію навіть в десерти. Побалуйте своїх рідних лимонним печивом з додаванням різаної червоної паприки.
Де купити і як зберігати?
Купити паприку червону різану можна в нашому інтернет-магазині, ми доставимо замовлення в Київ, Дніпро, Харків, Одесу, Львів або будь-яке інше місто України. Паприка червона різана упакована в пакети із зип замком (Дой-пак).