Опис Кориця мелена
Напевно більшість з вас, учувши пряний аромат кориці, уявляє різдвяний вечір в колі рідних, чашку ароматного какао з маршмелоу і довгі душевні бесіди біля каміна. Ця спеція поколіннями зводила з розуму усіх, хто уловлював її незабутній аромат. За неї билися і на ній заробляли цілі статки європейські колонізатори. Кориця дуже багатогранна і здатна перетворити повсякденні страви на шедеври кулінарного мистецтва.
Історія
Батьківщиною кориці вважається Шри-Ланка або як її часто називають – Цейлон. Хоча перші згадки про неї з'явилися в 2-му тисячоліття до нашої ери. Тоді спецію експортували з Китаю в Єгипет і Древній Рим.
Цейлонські плантації відкрили португальці в XV столітті, розпочавши торгівлю з Європи. Їх більше, ніж вікову монополію перервали голландці, що захопили контроль над фабриками. Після, вирощувати дерева стали і в інших регіонах.
Як росте мелена кориця, види?
Кориця – вічнозелене дерево сімейства Лаврові. Найбільше цінується кора, що має характерний пряний аромат. Дерево кориці вирощують 2 роки, потім зрізають під корінь. Рослина випускає нові пагони, з яких, надалі, знімають внутрішній шар кори, висушують, формуючи палички або перемелюють в порошок.
Існує декілька видів кориці :
- Цейлонська. Ця кориця найбільше цінується. Товщина - до 1 мм, а кора волокниста, легко ламається. Аромат – ніжний, теплий, з "винним" відтінком. Традиційно вирощується на Шри-Ланці та країнах тропічного пояса.
- Китайська або касія. Товщина такої кориці – близько 2 мм. Кора жорстка, зігнута або закручена в трубочку. Аромат такої кориці значно сильніший, з терпкими нотками. Росте в Південному Китаї, Південно-східній Азії і на Мадагаскарі.
- Індійська. Її товщина – більше 3 мм. Запах не такий насичений, як у китайської, а смак значно терпкіший і гіркий. Росте в Південно-західній Індії і Бірмі.
- Пряна або циннамон. Бежево-біла зовні і жовто-червона усередині. Тонка кора з гострим і пекучим пряним смаком. Росте в Індонезії.
Кориця мелена – корисні властивості
Кориця мелена не лише смачна, але і неймовірно корисна. Ця спеція позитивно впливає на імунітет, покращує травлення, має антисептичні і протизапальні властивості, тому її часто використовують при застуді. Помірне вживання кориці сприяє правильній роботі сечостатевої системи, знижує рівень "поганого" холестерину, нормалізує роботу серця. Корицю мелену рекомендують при діабеті, оскільки вона сприяє кращому засвоєнню інсуліну. Для тих, хто хоче схуднути – кориця стане незамінним помічником. У поєднанні з медом, вона прискорює обмін речовин і запобігає засвоєнню жирів.
Застосування в кулінарії
Коли ми говоримо про корицю, то, в першу чергу, думаємо про ароматну випічку: пирогах, печиві, пряниках, тортах. У багатьох кухнях світу, страви з корицею стали візитною карткою. Приміром, штрудель – в Австрії або ароматний глінтвейн – в Німеччині. На Близькому Сході корицю мелену використовують у стравах з курки або баранини. Спеція також прекрасно доповнює маринади для консервації. Серед напоїв, найгармонійніше кориця поєднується з кавою і какао.
При приготуванні страв, радимо додавати палички кориці спочатку приготування, а мелену корицю – у кінці. Саме таким чином вдасться отримати максимально насичений аромат.
Де купити мелену корицю і як зберігати?
Купити корицю мелену в Україні можна в нашому інтернет-магазині. Корицю мелена купити в інтернет-магазині KARRI.COM.UA від 100 грам до 1 кг з доставкою в Київ, Дніпро, Харків, Одесу, Львів або будь-яке інше місто України. Мелена кориця упакована в пакети із зіп замком (Дой-пак).