Опис Коріандр зерно (насіння)
Коріандр – однорічна рослина сімейства зонтичних. Батьківщина рослини – Середземномор'я. У древні часи коріандр тут використовувався як доповнення до хліба і деяких страв. По Європі спецію розповсюдили римляни і греки. Набагато швидше він поширювався в Латинській Америці, куди коріандр привезли конкістадори. Сьогодні ця спеція належить до групи найвідоміших і найпопулярніших у світі.
Рослина містить до 1,5% ефірного олії, що в основному складається з ліналоол, хоча її точний склад варіює від виду до виду і залежить від місця вирощування. Крім того, в складі є присутніми флавоноїди, кумарин, фитостеролы, вуглеводи і білкові з'єднання. Коріандр характерний своїм м'яким пряним смаком, з відтінком горіхової солодкості і апельсиново-коричним післясмаком.
Насіння коріандру властивості і користь
Насіння коріандру чинить діастоличну дію на гладку мускулатуру травного тракту, стимулює вироблення жовчі і полегшує її проходження через жовчні протоки. Таким чином, воно прискорює переварювання їжі і сприяють засвоєнню цінних поживних речовин. Крім того, коріандр усуває метеоризм, регулює дефекацію, покращує апетит і, в той же час, злегка дезинфікує шлунково-кишковий тракт, полегшує відкашлювання слизу при застуді і грипу в дихальних шляхах.
Інгредієнти, що містяться в олії рослини, використовують в ароматерапії для заспокоєння і расслабелния. Корисний коріандр і при захворюваннях серця. Настої, приготовані на молоці замість води, ефективні при кашлі, нежиті і застуді.
Коріандр насіння застосування в кулінарії (стравах)
Насіння коріандру – поширений інгредієнт індійських і арабських змішаних приправ, таких як каррі, гарам масала, баккара і харисса. Вони використовуються для приготування страв з моркви, капусти, гарбуза і ріпи, а також бобових. Коріандр підходить для маринування риби і м'яса, включаючи птицю і дичину, а також все частіше використовується в середземноморській кухні для консервації огірків, грибів і овочевих солінь.
Добре поєднується зі свіжими овочами, подається з додаванням бальзамічного оцту. Крім того, прянощі можуть бути компонентом солодкої випічки і десертів (особливо пряників і пряного печива). У поєднанні з анісом, фенхелем і кмином, його використовують як спецію для хліба. Іноді також додають в алкогольні напої для надання особливого аромату.
Протипоказання
Через відсутність відповідних тестів в цьому напрямі вагітним жінкам і годуючим матерям не рекомендується. Олія коріандру підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетових променів, тому при прийомі рослинних препаратів на основі цієї рослини рекомендується обмежувати перебування на сонці. Із-за блокади речовин, що забезпечують засвоєння вітаміну В1, при регулярному прийомі трав'яних сумішей з додаванням коріандру рекомендується вживати підвищену кількість цього вітаміну.
Як зберігати?
Зберігати в недоступному для дітей місці в запечатаних упаковках, захищати від світла і вологи.
Ціна на коріандр на сайті актуальна. Ви можете купити коріандр з доставкою у будь-яке місто України, для цього, залиште замовлення на сайті або подзвоніть нам, для замовлення в телефонному режимі.